Adobe jatkaa Flashin kehittämistä Linuxille

Cnet News uutisoi, että Adobe ilmoittaa palaavansa Flash Playerin Linux-version kehittämiseen ja suunnittelee saavuttavansa saman tason, eli Flashin 9. version, joka on saatavissa Windowsissa ja Mac OS X:ssä. Hyvä uutinen Linux-käyttäjille, sillä Linuxille on saatavissa tällä hetkellä Flash 7 ja jotkut web-sivut vaativat jo Flash 8:ia.

Artikkeli on julkaistu keskiviikkona 26. heinäkuuta 2006 kello 19.56. Kategoria(t): lyhyet. Avainsanat(t): , . Kirjoittaja: Marko. Lisää kestolinkki kirjanmerkkeihisi.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

*

Voit käyttää näitä HTML-tageja ja attribuutteja: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>